Kullanım Şartları

Boss Trade GmbH
Christophstr. 40, 50670 Köln
Telefon: + 49 0 162 7550575
E-posta: info @ bosstrade.de

Not: Bu sözleşmede kişisel ilişkiler erkek şeklinde olduğu ölçüde, hem erkek hem de kadın kişilere bu ifade ile hitap edilmektedir.
§2 kapsamı
(1) Satıcı ve müşteri arasındaki iş ilişkisi için, bu genel şartlar ve koşullar, aksi kararlaştırılmadıkça, yalnızca sipariş anında geçerli olan versiyon için geçerlidir. Satıcı, geçerliliğini açıkça kabul etmedikçe, müşterinin farklı koşulları tanınmayacaktır.
(2) § 13 BGB’ye göre, tüketici ne ticari ne de bağımsız mesleki faaliyetlerine atfedilemeyecek bir amaç için yasal bir işlem yapan herhangi bir gerçek kişidir.
(3) Bu hüküm ve koşullarda cayma hakkı, Madde 14 BGB’ye göre satıcı ve girişimciler arasındaki iş ilişkileri bağlamında geçerli değildir. Tüketici mi yoksa girişimci mi olduğundan emin olmayan müşterilerin cayma haklarını süresi içinde kullanmalarını tavsiye ederiz. Sonraki yasal kontrol, müşterinin Alman Medeni Kanunu’nun 14. Bölümü anlamında bir girişimci olduğunu gösteriyorsa, cümle 1 geçerlidir.
§3 müşterinin yükümlülükleri
(1) Müşteri, kayıt olurken / sipariş verirken doğru bilgi vermekle yükümlüdür. Müşteri, iş ilişkimiz için önemli olan verilerdeki değişiklikleri (örn. Ad, adres, e-posta adresi, girişimcilik durumu) en geç bir sonraki siparişten önce derhal bize bildirmelidir. Yanlış verilerden haberdar olduğumuz takdirde, halihazırda yapılmış olan sözleşmelerden cayma ve bu alıcı için çevrimiçi mağazamızı engelleme hakkına sahibiz.
(2) Çevrimiçi mağazamıza kaydolan müşteriler, ileride erişebilmek için kendileri bir şifre seçerler. Müşteri, bu şifreyi gizli tutmayı ve yetkisiz üçüncü şahıslar tarafından erişilebilir kılmamayı taahhüt eder. Müşterinin neden olduğu şifrenin kötüye kullanılması konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
(3) Sipariş işleme ve iletişim genellikle e-posta ve otomatik sipariş işleme yoluyla gerçekleşir. Müşteri, satıcı tarafından gönderilen e-postaların bu adresten alınabilmesi için siparişi işlemek için verdiği e-posta adresinin doğru olduğundan emin olmalıdır. Özellikle SPAM filtreleri kullanılırken müşteri, satıcı tarafından veya satıcının siparişi işlemek için görevlendirdiği üçüncü şahıslar tarafından gönderilen tüm e-postaların teslim edilebildiğinden emin olmalıdır.
(4) Müşteri, satıcıya gönderilen şablonların (özellikle resim ve metin dosyaları), içerik ve materyallerin üçüncü şahısların telif haklarını, ticari markalarını veya diğer mülkiyet haklarını, genel kişisel haklarını veya diğer üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini garanti eder. Müşteri, sunulan verilerin kopyalama ve çoğaltma haklarına sahip olduğunu beyan eder.
(5) Müşteri, ilk talep üzerine satıcıyı tüm üçüncü şahıs taleplerinden muaf tutar ve satıcının üçüncü şahısların hakları nedeniyle uğrayacağı her türlü zararı bize tazmin etmeyi taahhüt eder. Buna bizim tarafımızdan yapılan tüm yasal masraflar da dahildir (avukat ve mahkeme masrafları).
§4 sözleşme akdi / sözleşme akdi / sözleşme dili için teknik prosedür
(1) Mal / hizmet tekliflerinin sunumu bağlayıcı bir sözleşme teklifi oluşturmaz.İnternet, faks, telefon veya e-posta yoluyla bir ücret karşılığında sipariş göndererek, müşteri bağlayıcı bir teklif sunar. Satıcı, teklifi kabul edip etmemeye özgürce karar verme hakkını saklı tutar. Kabul, malların teyidi veya teslimatı ile yapılır. Müşteri iki hafta içinde bir sipariş onayı veya teslimat almazsa, müşteri artık siparişine bağlı değildir.
(2) Bir sözleşme imzalamak için teknik adımlar hakkında bilgi
Müşteri, ürün yelpazesi sayfasındaki alışveriş sepetine “Sepete ekle” düğmesine veya ilgili bir grafik sembole basarak ürünleri koyabilir. Müşteri alışveriş sepetine istediği tüm ürünleri koyduktan sonra “Satın Al” butonuna tıklayarak sipariş sürecini başlatabilir.
Bir sonraki adımda müşteri, kişisel bilgilerini girerek ve e-posta adresini ve şifresini girip ardından “Oturum Aç” butonuna basarak mevcut erişim verileri ile kayıt veya giriş yaparak ilk kez oturum açabilir.
Alternatif olarak, bir müşteri hesabı oluşturmadan da sipariş verilebilir. Bu durumda müşteri, fatura ve teslimat adresi ile e-posta adresi hakkında bilgi vermelidir.
Fatura ve teslimat adresinin ayrıntılarını ve teslimat notlarını girmek için bir alanı içeren bir genel bakış açılır. Müşteri aşağıdaki alandan ödeme yöntemini seçebilir. Daha aşağıda, özel mi yoksa ticari alıcı mı olduğunu seçebilir. A’dan sonra Genel hüküm ve koşulları seçerseniz, bunların müşteri tarafından aktivasyon yoluyla onaylanması gerekir.
Bunun altında müşteriye seçtiği ürünlere genel bir bakış gösterilir. Ciltleme emri gönderilmeden önce müşteri, normal klavye ve fare işlevlerini kullanarak girişlerini sürekli olarak düzeltebilir. Bunu yapmak için, seçilen malların ve miktarın değiştirilebildiği ve düzeltilebildiği alışveriş sepetine dönmek için tarayıcı işlevi “Geri” seçilebilir.
Sayfanın sonunda müşteri “Bir ücret karşılığında şimdi sipariş ver” düğmesine tıklar. Müşterinin siparişini onaylayan bir sayfa açılır.
Satıcı tarafından kabul, paragraf 1’e göre gerçekleşir.
(3) Sözleşme metni yalnızca Almanca olarak verilmiştir. Alıcı, ilgili web sitesini bilgisayarına kaydetmek için tarayıcısının “Farklı Kaydet” işlevini kullanarak sözleşme metnini kaydedebilir. Tarayıcısının yazdırma işlevi, sözleşmenin metnini yazdırmasına da olanak tanır.
§5 fiyatları
(1) Satıcının ürün açıklamasında aksi belirtilmedikçe, verilen fiyatlar yasal satış vergisini içeren toplam fiyatlardır. Oluşabilecek ek teslimat ve nakliye masrafları ilgili ürün açıklamasında ayrıca belirtilmiştir.
(2) Teslim süresi mutabık kalınan altı haftayı geçen sözleşmelerde, satıcı sorumlu olmadıkça, meydana gelen maliyet artışlarına göre fiyatları artırma hakkını saklı tutar. Müşteri fiyat artışını kabul etmezse sözleşmeden cayma seçeneğine sahiptir.
§6 mal teslimi, nakliye masrafları, iade masrafları
(1) Sözleşmenin akdedilmesi bağlamında taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça, teslimat süresi min. Baskı onayını takip eden iş gününden itibaren 30 iş günü (Almanya içinde).
(2) Malların teslimi, aksi kararlaştırılmadıkça, müşteri tarafından belirtilen teslimat adresine sevkıyat yolunda gerçekleşir. İşlem işlenirken, satıcının sipariş işleminde verilen teslimat adresi belirleyicidir.
(3) Nakliye şirketi, müşteriye teslimatın mümkün olmadığı için malları satıcıya geri gönderirse, başarısız sevkiyatın masraflarını müşteri üstlenir. Satıcı kendisine fırsat vermedikçe, müşterinin cayma hakkını etkin bir şekilde kullanması, teslimatın imkansızlığına neden olan durumdan sorumlu olmaması veya sunulan hizmeti kabul etmesi geçici olarak engellenmesi durumunda bu geçerli değildir. performansı makul bir süre önceden açıklamıştı.
(4) Müşterinin tüketici sıfatıyla hareket etmesi halinde, satılan malların kaza sonucu kaybolma ve kaza sonucu bozulma riski genellikle sadece mallar müşteriye veya teslim almaya yetkili bir kişiye teslim edildiğinde devredilir. Buna bakılmaksızın, satılan malların, tüketiciler durumunda bile kaza sonucu kaybolma ve kaza sonucu bozulma riski, satıcı malları nakliye şirketine, taşıyıcıya veya başka bir şekilde sevkiyatı gerçekleştirmekle görevli kişi veya kuruma teslim eder etmez müşteriye devredilmiştir. Müşteri, nakliyeciyi, nakliyeciyi veya başka bir şekilde sevkiyatı gerçekleştirmek için atanan kişi veya kurumu görevlendirmiş ve satıcı daha önce bu kişi veya kurumu müşteriye isimlendirmemiştir. Müşteri girişimci olarak hareket ederse, satıcının malları nakliyeciye, nakliyeciye veya başka bir şekilde sevkiyatı yapmakla görevlendirilen kişi veya kuruma teslim ettiği anda, satılan malların kaza sonucu kaybolması ve kaza sonucu bozulması riski müşteriye devredilir.
(5) Satıcı, teslimatın yanlış veya uygunsuz olması durumunda sözleşmeden cayma hakkını saklı tutar. Bu, yalnızca satıcının teslimat yapılmamasından sorumlu olmaması ve satıcının tedarikçiyle gereken özenle belirli bir koruma işlemi gerçekleştirmesi durumunda geçerlidir. Satıcı, malları tedarik etmek için tüm makul çabayı gösterecektir. Malların mevcut olmaması veya yalnızca kısmen mevcut olması durumunda, müşteri derhal bilgilendirilecek ve bedel derhal geri ödenecektir.
§7 baskı ve sipariş verisi, ön çalışma, veri aktarımı
(1) Veriler, satıcı tarafından belirtilen dosya formatlarında ve baskı verilerinde satıcıya iletilecektir. Satıcı bu formatı yazılı olarak onaylamadıkça, farklı dosya formatları için hatasız bir hizmet garanti edilemez. Müşteri, veri aktarımı olsa bile bu verilerin doğruluğundan tamamen sorumludur.- veya veri taşıyıcı hataları vardır, ancak bunlar satıcının sorumluluğunda değildir.
(2) Müşteri tarafından veya kendisi tarafından görevlendirilen üçüncü bir şahıs tarafından yapılan her türlü teslimat, bu aynı zamanda veri taşıyıcıları ve aktarılan veriler için de geçerlidir, satıcının herhangi bir inceleme yükümlülüğüne tabi değildir. Bu, açıkça işlenemeyen veya okunaksız olan veriler için veya baskı verilerini kontrol etmek için açık bir anlaşma olması durumunda geçerli değildir.
(3) Satıcı, bunun müşterinin ekonomik menfaatine olması veya siparişin tamamlanma tarihine uygunluğuna katkı sağlaması durumunda, müşteriye danışmadan, özellikle müşterinin teslim edilen veya aktarılan verileri üzerinde gerekli hazırlık çalışmalarını yapmak zorunda kalmadan bağımsız olarak yapma hakkına sahiptir. Müşterinin verileri satıcının spesifikasyonlarını karşılamıyorsa ve baskı verilerinin karşılık gelen ayarlaması nedeniyle son üründe hatalar ortaya çıkıyorsa, bunlar satıcıya ait değildir. Müşteri, bu işin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu açıkça beyan eder. Bu nedenle şikayet hariç tutulur. Bu tür işler, ilgili zaman harcamasıyla hesaplanacaktır.
(4) Veri aktarımı durumunda, müşteri gönderilmeden önce bilgisayar virüsleri için en son teknik koruma programlarını kullanmalıdır. Veri yedekleme tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Satıcı, verilerin kopyalarını alma hakkına sahiptir.
(5) Müşterinin hakkı olan ürünler, özellikle veri ve veri taşıyıcıları, yalnızca satıcı tarafından açık bir anlaşmadan sonra ve son ürünün müşteriye veya vekil temsilcilerine teslim edildiği andan itibaren özel ödeme karşılığında arşivlenecektir. Yukarıda belirtilen kalemler sigortalanacaksa, anlaşma yoksa müşteri bunu kendisi yapmalıdır.
(6) CD / DVD ve diğer sipariş belgelerindeki veriler iade edilmeyecektir.
(7) Satıcı, aktarılan verilerin sunulması veya içeriğinin veya siparişin yerine getirilmesinin geçerli ceza kanunlarını ihlal etmesi veya idari bir suç olarak veya aktarılan verilerin sunulması veya içeriğiyle cezalandırılması durumunda siparişi yerine getirmeme hakkını saklı tutar. Açıkçası ırkçı, yabancı düşmanı, şiddet içeren, radikal veya başka türlü anayasaya aykırı hedefler takip ediliyor veya iletilen verilerin sunulması veya içeriği cinsiyetçi niteliktedir veya iletilen verilerin içeriği veya içeriği genel etik değerleri göz ardı eder veya başka nedenlerle ahlaksız olarak sınıflandırılır. Satıcının olası yasal ihlaller için müşterinin şablonlarını ve içeriğini kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Şablonların ve içeriğin sorumluluğu yalnızca müşteriye aittir.
(8) Girişimci olarak hareket eden müşteri, farklı bir sipariş olmadıkça, basım sektörünün ticari geleneklerinin (örneğin; borçlu olunan son ürünün üretimi için oluşturulan veri, litograf veya baskı klişesi gibi ara ürünleri teslim etme zorunluluğu olmadığının) farkındadır. verildi.
§8 Üretime özgü özellikler
(1) Müşteri, tüm üretim süreçlerinde diğer siparişlerden veya münferit parçalardan küçük sapmaların, özellikle iki veya daha fazla sipariş arasında hafif renk sapmalarının, önceki bir siparişten hafif renk sapmalarının, bir sipariş içindeki münferit levhalar arasında hafif renk sapmalarının, hafif kesimlerin ve Katlama toleransları (son formattan sapmalar) ortaya çıkabilir. Buna dayalı garanti hakları hariçtir. Aynı durum, teknik nedenlerden ötürü, satıcı tarafından oluşturulmuş olsalar bile diğer şablonlar (provalar, çıktılar, deneme baskıları ve çıktı verileri gibi) ile son ürün arasındaki karşılaştırmalar için de geçerlidir.
(2) Üretim nedenlerinden dolayı yerleştirilirken kağıdın yönü dikkate alınmaz. Müşteri, katlama sırasında bunun neden olduğu hafif kırılmaların ve ürünün mukavemetinde veya sertliğinde sapmaların farkındadır ve hizmette bir kusur oluşturmaz.
(3) Teslimat adresine gönderim için aşağıdakiler geçerlidir: Sipariş edilen malların% 15’ine kadar fazla veya kısa teslimatlara itiraz edilemez. Bu aynı zamanda atıkları, başlangıç ​​sayfalarını, sonraki işleme makinelerinin kurulum kopyalarını, üst ve alt tabakaların üretimle ilgili atığını da içerir.
(4) Satıcı, yalnızca sipariş değeri miktarına kadar kullanılan malzemenin kalitesindeki sapmalardan sorumludur.
§9 mülkiyetin korunması
(1) Tüketicilerle ilgili olarak, satıcı, satın alma bedeli tamamen ödenene kadar teslim edilen malların mülkiyetini elinde tutar.
(2) Satıcı, devam eden bir işlemden gelen tüm talepler tam olarak yerine getirilene kadar girişimcilerle ilgilenme hakkını saklı tutar.teslim edilen malların mülkiyeti.
(3) Girişimciler, işin olağan akışı içinde ayrılmış malları yeniden satma hakkına sahiptir. Müşteri, üçüncü şahıslara karşı ortaya çıkan tüm talepleri, ilgili fatura değeri (satış vergisi dahil) tutarında önceden satıcıya temlik eder. Bu devir, ayrılmış malların işlenmeden veya işlendikten sonra yeniden satılıp satılmadığına bakılmaksızın geçerlidir. Müşteri, devirden sonra bile talepleri tahsil etme yetkisine sahip olmaya devam eder. Satıcının talepleri kendisinin tahsil etme yetkisi etkilenmeden kalır. Ancak satıcı, müşteri satıcıya olan ödeme yükümlülüğünü yerine getirdiği, gecikmeye düşmediği ve iflas davası açmak için herhangi bir başvuru yapılmadığı sürece alacaklarını tahsil etmeyecektir.
§10 ödeme
Müşterinin tüm ödeme yükümlülükleri standart olarak peşin, aksi takdirde yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça, üzerinde anlaşmaya varılan ödeme süresi içinde kesinti yapılmadan, bedelsiz ve bedelsiz olarak faturalandıktan sonra ödenecektir. Aksi kararlaştırılmadıkça, tüm ödemeler yalnızca arka sayfada belirtilen hesaba yapılmalıdır. Ön ödeme kabul edilmişse, ödeme sözleşmenin imzalanmasından hemen sonra yapılmalıdır. Peşin ödeme yapılması durumunda, toplam fatura tutarı satıcının hesabına havale edilecektir. Ödemenin alınmasından sonra hizmet satıcı tarafından sağlanır.
§11 iptal politikası
Vazgeçme hakkı:
Bu sözleşmeyi on dört gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahipsiniz. İptal süresi, sözleşmenin imzalandığı günden itibaren on dört gündür. Cayma hakkınızı kullanmak için bizimle iletişime geçmelisiniz
Boss Trade GmbH
Christophstr. 40, 50670 Köln
Telefon: + 49 0 162 7550575
E-posta: info @ bosstrade.de
Bu sözleşmeden çekilme kararınızın açık bir beyanı (örneğin posta, faks veya e-posta ile gönderilen bir mektup) aracılığıyla. Ayrıca, <LINK> altında web sitemizdeki model geri çekme formunu veya başka bir açık beyanı elektronik olarak doldurup gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanırsanız, size derhal böyle bir iptalin alındığına dair bir onay (örneğin e-posta ile) göndereceğiz.
Son iptal tarihini karşılamak için, iptal süresi sona ermeden önce cayma hakkınızın kullanıldığına dair bildiriminizi göndermeniz yeterlidir.

Geri çekilmenin sonuçları:
Bu sözleşmeden çekilirseniz, teslimat masrafları da dahil olmak üzere sizden aldığımız tüm ödemeleri size vermiş olacağız (tarafımızdan sunulan en ucuz standart teslimattan farklı bir teslimat türü seçmekten kaynaklanan ek masraflar hariç) var), bu sözleşmeyi iptal ettiğinize dair bildirim aldığımız günden itibaren derhal ve en geç on dört gün içinde geri ödenecektir. Bu geri ödeme için, sizinle açıkça başka bir şey kabul edilmedikçe, orijinal işlem için kullandığınız aynı ödeme yöntemlerini kullanırız; Bu geri ödeme için hiçbir durumda sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Malları geri alana kadar veya siz malları geri gönderdiğinizi kanıtlayana kadar (hangisi daha erken ise) geri ödemeyi reddedebiliriz.
Bu sözleşmenin iptal edildiğini bize bildirdiğiniz tarihten itibaren derhal ve her halükarda en geç on dört gün içinde malları bize iade veya teslim etmelisiniz. Malları on dört günlük süre dolmadan gönderirseniz son tarih karşılanır.
Malları iade etmenin doğrudan masraflarını üstlenirsiniz.
Malların değerindeki bu kayıp, malların niteliğini, özelliklerini ve işlevselliğini kontrol etmek için gerekli olmayan malların taşınmasından kaynaklanıyorsa, yalnızca malların değerindeki herhangi bir kayıp için ödeme yapmanız gerekir.
Cayma hakkının hariç tutulması veya erken sona ermesi
Cayma hakkı, prefabrike olmayan malların teslimi için tüketicinin münferit seçimi veya tespiti belirleyici olan veya açıkça tüketicinin kişisel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan sözleşmelere uygulanmaz.
– İptalin sonu
§12 Garanti ve Sorumluluk
(1) Satın alınan ürün kusurlu ise, kusurlar için yasal sorumluluk hükümleri geçerlidir.
(2) Tüketici olarak hareket eden müşteriler için zamanaşımı süresi, malların müşteriye tesliminden itibaren iki yıldır. Girişimci olarak hareket eden müşteriler için, sınırlama süresi malların tesliminden itibaren on iki aydır.
(3) Kullanılmış ürünler için zamanaşımı süresi, malların müşteriye tesliminden itibaren bir yıldır. Bu gSatıcı tarafından kasıtlı veya ihmalkar bir görev ihlali veya kasıtlı veya kasıtlı olarak yaşam, vücut veya sağlığa zarar vermesinden kaynaklanan hasarlar için normal kullanımlarına uygun olarak bir bina için kullanılmamış ve kusurlu olmasına neden olan öğeler için geçerli değildir. Satıcının bir yasal temsilcisi veya vekaleten vekili tarafından ihmalkar görev ihlali, satıcının kasıtlı veya ağır ihmal sonucu görev ihlaline veya kullanıcının yasal temsilcisi veya vekili tarafından kasıtlı veya ağır ihmal sonucu ihlaline dayalı diğer zararlar ve ayrıca satıcının kusuru hileli bir şekilde gizledi.
(4) Kusurlarla ilgili sorumluluk durumları, doğrudan satıcıyla görüşülür. Doğrudan tarafımızdan istihdam edilmeyen bağımsız temsilcilerle yapılan müzakereler, Bölüm 203 (1) BGB anlamında müzakere teşkil etmez.
(5) Müşteri, teslim edilen mal / ambalajdaki nakliye hasarını teslimat sırasında fark ederse, müşteriden malları teslim aldıktan sonra nakliye şirketi çalışanına bunu yazılı olarak teyit ettirmesi ve bunu satıcıya bildirmesi istenir. Yazılı teyidin sağlanamaması, müşterinin yasal garanti hakları açısından hiçbir sonuç doğurmaz. Taşıyıcının yazılı onayı, yalnızca satıcının taşıyıcıya veya nakliye sigortasına karşı iddiasını destekler. Müşteri hasarın fotoğrafını çekerse, müşteriden bu resimleri satıcıya göndermesini isteriz.
(6) Satıcı, satıcının veya vekil temsilcilerinin yasal temsilcilerinin kasıt veya ağır ihmalleri dahil olmak üzere, müşterinin kasıt veya ağır ihmal nedeniyle tazminat talep etmesi durumunda, yasal hükümler uyarınca sorumludur. Satıcı, sözleşmenin kasıtlı veya ağır ihmal nedeniyle ihlal edilmesiyle suçlanmadığı ölçüde, hasar sorumluluğu öngörülebilir, tipik olarak meydana gelen hasarla sınırlıdır. Satıcı, hafif ihmal durumunda sözleşme öncesi yan hizmet yükümlülükleri haricinde yan hizmet yükümlülüklerinin ihlalinden sorumlu değildir. Bu arada, satıcının bir sorumluluğu hariçtir.
(7) Hayata, uzuvlara veya sağlığa yönelik suçlu yaralanma sorumluluğu etkilenmeden kalır; bu aynı zamanda Ürün Sorumluluğu Yasası ve diğer zorunlu yasal hükümler kapsamındaki zorunlu sorumluluk için de geçerlidir.
(8) Önemsiz bir kusur, girişimciler için herhangi bir kusur iddiasını haklı göstermez. Alıcının girişimci sıfatıyla hareket etmesi halinde, satıcının ek ifa türü seçme hakkı vardır ve kusurlar için yeni mallar için zamanaşımı süresi riskin devrinden itibaren bir yıldır ve ayıp yükümlülüğü kapsamında ikame teslimat yapılırsa zamanaşımı süresi tekrar başlamaz. Kullanılmış malların garantisi genellikle girişimciler için hariç tutulmuştur.
. Satıcının sorumlu olmadığı grevler, yasal lokavtlar, işçilik, enerji veya hammadde eksikliği, gerekli resmi izinlerin alınmasındaki zorluklar, resmi tedbirler veya tedarikçilerin eksik, yanlış veya geç teslimat) . Bu tür olaylar teslimatı veya hizmeti önemli ölçüde zorlaştırır veya imkansız hale getirirse ve engel yalnızca geçici bir nitelik taşımıyorsa, müşteri sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Geçici engeller olması durumunda, teslimat veya hizmet süreleri uzatılır veya teslimat veya hizmet tarihleri, engelleme süresi artı uygun bir başlangıç ​​süresi ile ertelenir. Müşterinin gecikme nedeniyle teslimatı veya hizmeti kabul etmesi beklenemiyorsa, derhal yazılı bir beyanla sözleşmeden çekilebilir.
§13 nihai hükümler
(1) Bu sözleşmeye ilaveler veya değişiklikler yazılı olarak yapılmalıdır. Bu aynı zamanda bu yazılı form maddesi için de geçerlidir.
(2) Taraflar arasında ortaya çıkan hizmetler ve tüm anlaşmazlıklar için yasal olarak izin verildiği ölçüde, ifa yeri ve yargı yeri, satıcının kayıtlı ofisidir. Nihai tüketiciler söz konusu olduğunda, ifa yeri ve yargı yetkisi alıcının genel merkezidir. Özel son tüketicinin Avrupa Birliği içinde ikamet yeri yoksa, yargı yeri satıcının kayıtlı ofisidir. Trafikte mit Avrupa Birliği içindeki son tüketiciler, zorunlu tüketici kanunu hükümlerinin bir konusu olması koşuluyla, son tüketicinin ikamet ettiği yerdeki yasaya da tabi olabilir.
(3) Sözleşmenin imzalandığı tarihte Avrupa Birliği’ne (AB) veya Avrupa Ekonomik Alanına (EEA) üye bir ülkede olağan oturma yeri veya ikametgahı bulunan tüketiciler ve diğer kişiler için, BM Satış Sözleşmesinin hariç tutulması için Alman yasaları geçerlidir. AB veya AEA’ya ait olmayan bir ülkede mutat olarak ikamet eden tüketiciler için, BM Satış Sözleşmesi ve Alman tüketiciyi koruma yasasının hariç tutulması için Alman yasaları geçerlidir. Bu hukuk seçimine bakılmaksızın, sözleşmenin imzalanması sırasında mutat ikametgahlarının bulunduğu devletin zorunlu tüketiciyi koruma yasası her zaman AB’deki tüketiciler için de geçerlidir.
(4) Bu sözleşmenin bir veya daha fazla maddesinin etkisiz olması veya zamanla ortaya çıkması durumunda, sözleşmenin geri kalanının etkinliği etkilenmeden kalır. Yasal düzenlemeler, etkisiz hükümlerin yerini alır. Yasal düzenlemeler, bir boşluk olması durumunda da geçerlidir.
§14 Alternatif anlaşmazlık çözümü
(1) AB Komisyonu, aşağıdaki bağlantı altında çevrimiçi anlaşmazlık çözümü için bir platform sağlar: http://ec.europa.eu/consumers/odr. Bu platform, bir tüketicinin dahil olduğu çevrimiçi satışlardan veya hizmet sözleşmelerinden kaynaklanan ihtilafların mahkeme dışı çözümü için bir iletişim noktası görevi görür.
(2) Satıcı, tüketici hakem heyeti nezdinde uyuşmazlık çözüm prosedürüne katılmaya ne yükümlü ne de istekli.
***
Durum: Mayıs 2019

tr_TRTurkish
İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Ayrıca sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklamcılık ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. View more
Cookies settings
Accept
Decline
Gizlilik ve Çerez politikası
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Biz kimiz

Web sitemizin adresi: https://www.boss-pack.com

Hangi kişisel bilgileri ne amaçla topluyoruz

Yorumlar

Ziyaretçiler sitede yorum bıraktığında yorum formunda gösterilen verileri ve ayrıca istenmeyen yorum tespitine yardımcı olmak için ziyaretçinin IP adresi ve tarayıcı bilgisi metnini de toplarız. E-posta adresinizden oluşturulmuş anonimleştirilmiş bir metin (hash olarak da adlandırılır) Gravatar hizmetine, servisi kullanıp kullanmadığınızı görmek için, sağlanabilir. Gravatar servisinin gizlilik politikası şu adrestedir: https://automattic.com/privacy/. Yorumunuzun onaylanmasından sonra profil resminiz yorumunuzla birlikte herkese görünür.

Ortam

Görselleri web sitesine yüklerseniz, gömülmüş konum verileri (EXIF GPS) içeren görseller yüklemekten kaçınmalısınız. Web sitesi ziyaretçileri, web sitesindeki görsellerden herhangi bir konum bilgisini indirip çıkarabilir.

İletişim formları

Çerezler

Sitemize bir yorum bırakırsanız, isminizi, e-posta adresinizi ve web sitenizi çerezlerde kaydetmeyi seçebilirsiniz. Bunlar size kolaylık sağlamak içindir, böylece başka bir yorum bıraktığınızda bilgilerinizi tekrar doldurmanız gerekmez. Bu çerezler bir yıl süresince kalır. Eğer giriş sayfasımızı ziyaret ederseniz, tarayıcınızın çerezleri kabul edip etmediğini belirlemek için geçici bir çerez ayarlayacağız. Bu çerez hiçbir kişisel veri içermez ve tarayıcınızı kapattığınızda atılır. Giriş yaptığınızda, giriş bilgilerinizi ve ekran görüntüleme seçiminizi kaydetmek için birkaç çerez kaydedeceğiz. Giriş çerezleri iki gün ve ekran seçenekleri çerezleri bir yıl boyunca kalır. \\\\\\\\\\\\\\\"Beni hatırla\\\\\\\\\\\\\\\" seçeneğini seçereniz, girişiniz iki hafta boyunca devam eder. Hesabınızdan çıkış yaparsanız, giriş çerezleri kaldırılacaktır. Bir makaleyi düzenler veya yayınlarsanız tarayıcınıza ek bir çerez kaydedilir. Bu çerez hiçbir kişisel veri içermez ve sadece düzenlediğiniz makalenin yazı kimliğini gösterir. 1 gün sonra zaman aşımına uğrar.

Diğer sitelerden gömülen içerik

Bu sitedeki makaleler gömülü içerik (ör. videolar, görseller, makaleler, vb.) Içerebilir. Diğer web sitelerinden gömülen içerik, ziyaretçinin diğer web sitesini ziyaret etmiş gibi, tam olarak aynı şekilde davranır. Bu web siteleri sizin hakkınızda veri toplayabilir, çerez kullanabilir, üçüncü taraf tarafından gömülmüş şeklide takip yapabilir ve bir hesabınız varsa ve bu web sitesinde oturum açtıysanız, gömülen içerikle etkleşiminizi takip etme dahil olmak üzere, bu gömülen içerikle etkileşiminizi izleyebilir.

Analiz

Verinizi kimlerle paylaşıyoruz

Verilerinizi ne kadar süre tutarız

Bir yorum bırakırsanız, yorum ve meta verileri süresiz olarak saklanır. Böylece, takip eden yorumlarınızı denetim kuyruğunda tutmak yerine otomatik olarak tanıyabilir ve onaylayabiliriz. Web sitemize kayıt yaptıran kullanıcılar için (varsa) kullanıcı profilinde sağladıkları kişisel bilgileri de saklarız. Tüm kullanıcılar kişisel bilgilerini istedikleri zaman görebilir, düzenleyebilir veya silebilir (kullanıcı adı değiştirme hariç). Web sitesi yöneticileri de bu bilgileri görebilir ve düzenleyebilir.

Verileriniz üzerindeki haklarınız neler

Bu sitede bir hesabınız veya yorumlarınız varsa, bize sağladığınız veriler dahil olmak üzere, hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin dışa aktarılmış bir dosyasını almayı isteyebilirsiniz. Ayrıca, hakkınızda tuttuğumuz tüm kişisel verileri de silmeyi isteyebilirsiniz. Bu, idari, yasal veya güvenlik amaçlarına uymak zorunda olduğumuz hiçbir veriyi içermez.

Verinizi nereye gönderiyoruz

Ziyaretçi yorumları otomatik istenmeyen yorum algılama servisi aracılığıyla kontrol edilebilir.

İletişim bilgileriniz

Ek bilgi

Verinizi nasıl koruyoruz

Hangi veri ihlali prosedürlerimiz var

Hangi üçüncü taraflardan veri alıyoruz

Kullanıcı verileriyle ne tip otomatik karar verme ve/veya profilleme yapıyoruz?

Sanayi bakanlığı kamuyu aydınlatma yükümlülüğü

Save settings
Cookies settings